teklif alın

Modern Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Modern Web Sitesi Nasıl Olmalıdır

Başarılı bir web sitesi için!

İnternet kullanımının 2000'li yıllardan sonra yükselmesi ile şirketlerin web sitesi ihtiyacı kaçınılmaz duruma gelmektedir. Gelişigüzel tasarımlar yerine kurumsal kimliğe yakışır renkler, arayüzler ve ziyaretçi uyumluluğu ile bütünleşen tasarımlar geliştirildi.

İyi bir web sitesin'de detaylar önemli bu sebeple en ince ayrıntıları düşünerek hazırlanmış bir tasarıma ihtiyaç duyulur. Bir alan tasarlamadan önce o kısmın bilgilendirici mi, eğlenceli mi olacağını basit bir font kullanımı ile dahi değiştirebilirsiniz.

Etkili bir web sitesine sahip olmak için ziyaretçinin en az düzeyde çaba sarfetmesini sağlamanız gerekmektedir, basit bir çaba ile sonuç odaklı bir etkileşim alınması ziyaretçi tarafından memnun karşılanacaktır.

Giriş sayfanız önemli! Kim olduğunuzu, hizmetlerinizi ve teklifinizi üç farklı başlık ile giriş sayfanızdan kolayca açıklayabilirsiniz. Ziyaretçiyi bilgilendirmek web sitenizde tutmanın en önemli faktörlerindendir.

Kurumsal kimliğiniz'de kullandığınız renkler ile web sitenizin renklerinin uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Modern bir web sitesi için çok fazla ve uyumsuz renk kullanılmaması gerekmektedir.

En önemli etken! Modern bir web sitesinin mobil uyumlu olması gerekmektedir, günümüz'de web site trafiğinin %90'lık kısmı mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ziyaretçinin web sitesine hangi cihaz ile eriştiğine bakılmaksızın sitenin mobil ile tam uyumlu olması gerekmektedir, Zozyon olarak web tasarım hizmetlerimiz'de mobil uyumluluk konusuna önem veriyoruz. Tüm çalışmalarımızı %100 mobil uyumlu şekil'de sonlandırıyoruz.

Ziyaretçilerinizi analiz ederek hangi adımlar'da eksik, hatalı olduğunuzu görebilirsiniz. Mükemmel bir veri analizi için Google Analytics kullanabilirsiniz, ziyaretçilerinizin istatistikleri hakkında genel bir fikir sahibi olmanız doğru bir ilerleme sağlar.


Altyapı önemli!


Yavaş yüklenen bir web sitesi ziyaretçi'yi uzaklaştırır, iyi bir web sitesinin en fazla 3 saniye içerisinde açılması gerekmektedir. Ziyaretçilerin %50’si sitenin 2 saniyeden daha kısa sürede açılmasını beklemekte.

Web sitenizin kaç saniye'de açıldığını merak ediyorsanız Google tarafından ücretsiz şekilde sağlanan PageSpeed Insights aracını kullanabilirsiniz, web sayfa adresinizi yazıp detaylı analiz alabilirsiniz.

Beklemediğiniz bir sonuç ile karşılaşırsanız web sitenizin optimize edilmesi gerekmektedir. Görselleri, javascript ve css dosyalarını sıkıştırarak açılış hızını yükseltebilirsiniz.

Yavaş yüklenen web sitesi Google üzerinde olumsuz bir etki bırakabilir. İyi bir altyapı için hosting alacağınız hosting hizmeti konusunda dikkatli olmanız gerekiyor.

Yüksek performanslı bir hosting hizmeti almanız web sitenizin açılış hızını, kesintisiz olmasını sağlar. Bu sebepten dolayı Zozyon olarak sunduğumuz web tasarım hizmetlerin'de hosting paketlerini sınırlandırmıyoruz.

Yüksek performans için standart diskler yerine SSD diskleri tercih ediyoruz, webb sitenizin sürekli erişilebilir olmasının önemli olduğunun farkındayız bu sebeple Türkiye'nin en büyük verimerkezleri ile çalışıyoruz.


Olmazsa olmaz, SEO!

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitenizin en önemli parçalarındandır. Anahtar kelimeleriniz ile ziyaretçi web sitenize arama motorları üzerinden ulaşabilir bu sebepten dolayı ne kadar doğru anahtar kelime kullanırsanız arama motorları web sitenizi görünür kılacaktır.

Web sitenizin arayüzü ne kadar iyi olursa olsun Google tarafın da gözükmeyen bir web sitesinin başarısız olması kaçınılmaz olacaktır.

Arama motoların da üst sıralarda olmak satışlarınızı ve potansiyel müşteri sayınızı yükseletecektir.

Doğru bir SEO çalışması, modern web sitesi için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.