teklif alın

Mobil Uyumluluk Önemli

Mobil Uyumluluk Önemi

Mobil uyumluluk (Responsive) nedir?

Web sitenin mobil cihazlar'a uyumlu olmasına responsive tasarım denilmektedir, bu özelliğe sahip olmayan web sitelerinin mobil cihazlar'da kullanılması oldukça zordur.

Mobil uyumlu web sitelerin'de içerikler okunabilir, resim boyutları ve daha birçok özellik otomatik olarak uyumlu şekilde açılmaktadır, mobil cihazların gelişimi ile birlikte web site tasarımların'da siteyi sadece masaüstü olarak tasarlamak artık tarih oluyor.

Telefon kullacılarının sayısının %90 olduğu günümüz'de ziyaretçilerinizin yüksek bir kısmı mobil cihaz üzerinden web sitenize erişmektedir.

Responsive tasarım web sitenizin ekran çözünürlüklerini doğru orantı'da yansıtır. Ziyaretçi içeriğin tamamına eksiksiz bir şekilde ulaşabilir ve siteniz üzerinde geçirilen süre'de artış sağlanır.


Türkiye Cihaz Kullanım Oranları


Mobil uyumlu tasarımın avantajları


Mobil uyumlu tasarımları başta Google olmak üzere arama motorları daha rahat anlayabiliyor bu sayede web sitesinin kalitesi ve SEO değeri yükseliyor. Mobil uyumlu olmayan sitelere göre arama motorlarında daha üst sıralar'da yer alıyor.

Google 2015 yılının Nisan ayı itibari ile algoritmasını mobil tasarımlı web sitelerine öncelik verecek şekilde güncelledi.

Zozyon olarak fonksiyonel tasarımlarımız sayesinde web siteleriniz ekstra yeni bir tasarıma ihtiyaç duyulmadan hem masaüstü hem mobil cihaz'da görüntülenebiliyor.


Mobil uyumlu web site testi

Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını Google Search Console ile sorgulayabilirsiniz.

Test etmek istediğiniz sayfanın adresini yazıp URL'yi Test Et butonuna tıklayabilirsiniz, sonuçlar çok kısa süre içerisin'de gözükecektir.

Google Mobil Uyumluluk Testi
Google Mobil Uyumluluk Test Sonucu